Памяти киевских трамваев:: Форумы::

КИЕВСКИЙ ТРАМВАЙНЫЙ ФОРУМ
История трамвая и других видов транспорта
Оффтопики здесь запрещены
Правила | ЧаВо | Новости ]

Список тем | Создать тему ]

0‒11 ]

KostasТрамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[0] 2007-02-18 16:32Перша цьогорічна новинка мого сайту присвячена одній з найекзотичніших трамвайних систем світу – Калькутті:
http://www.urbantransport.kiev.ua/india/kolkata/main.htm

Тим, кому більше подобаються тільки фото вагонів, пропоную прямий перехід на галерею, де на кожний зі 119 вагонів, який мені зустрівся протягом 5 днів перебування, відібрано по одній фотографії:
http://www.urbantransport.kiev.ua/india/kolkata/rs.htm

Це не єдина причина створення такої галереї. Лише на 10-15% вагонів збереглася нумерація арабськими цифрами, переважна більшість зараз нумерується бенгальськими. Тож мені, щоб ідентифікувати вагони, довелося терміново вчити бенгальську, принаймні ту її невеличку частину, котра стосується цифр.

У нове тисячоліття місто ввійшло з новою назвою – Кольката. Тож тепер місцеві уживають цю назву, коли ведуть мову про сучасне місто, але в історичному контексті використовується звична нам назва. На українській версії сайту я також використовую тільки назву „Калькутта”.
Є також певна плутанина з назвами вулиць та історичних місцевостей. І не лише тому, що було багато перейменувань (британські назви здебільшого залишаються популярнішими), а й тому, що латинкою передаються різні варіанти правопису. Інколи доходить до смішного – у Kidderpore веде Khidirpur Road, при цьому залізнична станція теж називається Khidirpur. Аналогічно Tollygunge – Taliganja, Ballygunge – Baliganja. Судячи з усього, останні версії є більш „бенгальськими”. Саме такі варіанти правопису дозволяли більш-менш правильно вимовляти назви місцевостей. Я звик читати латинкою малозрозумілі мені слова так як пишеться, тому кондуктор не зрозумів, що є „Толіґунґ”, але зрозумів, коли я вимовив „Толіґандж”. Хоча я намагався підбирати найбільш уживаний еквівалент, все ж уникнути різних правописів на сайті не вдалося.

Решту, сподіваюся, ви знайдете на сайті, де збережено структуру, яку я запровадив для українських міст (крім деталей про рухомий склад та історичних фотогалерей). Натомість для Калькутти незабаром з’являться деякі звукові та відео файли з рухом трамваїв.
На даний момент зроблено галереї 1-10. Версія англійською мовою також з'явиться пізніше.

Також суттєво дороблятимуться схеми. За кілька місяців я чомусь розгубив кваліфікацію, тому довелося намалювати старим перевіреним способом – вручну. Незважаючи на це, схема масштабна.

 
ККRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[1] 2007-02-18 17:18Костян, Константин! Молодец! Отличные фотографии и вообще поражает масштабность проделанного тура! Такой регион и необычные трамвайные вагоны + колорит!
 
Я_RRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[2] 2007-02-18 21:54Супер!! Спасибо!
 
AMYRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[3] 2007-02-19 13:54Абалдеть! :)

Спасибо!
 
ant132Re: Трамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[4] 2007-02-20 02:25дивна) та індія, й трамваї з ґратами
справді цікаво було на таке подивитись!
 
KostasRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле[Ответить
[5] 2007-02-20 23:55Дякую всім за відгуки (у т.ч. персональні).
Думаю, що вагони не завжди були з ґратами. Може, їм часто скло вибивали, ось і знайшли таке ноу-хау. Зате водіям не потрібні вентилятори. Щоправда, водям має бути не дуже приємно працювати у сезон мусонів, але з огляду на сильну затоплюваність вулиць у цю пору року, трамваї, мабуть, тоді не працюють.

На даний момент доступні всі транспортні галереї, крім 11 та 12.
 
Сергій_ПRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле [5][Ответить
[6] 2007-02-21 21:28> Думаю, що
> вагони не завжди були з ґратами. Може, їм часто скло
> вибивали, ось і знайшли таке ноу-хау.

Думаю, що вже дуже давно. Ґрати - місцеве ноу-хау для безпечної роботи трамваїв під час страйків.
 
ЄвгенRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле [6][Ответить
[7] 2007-02-22 02:49> Ґрати - місцеве ноу-хау для безпечної
> роботи трамваїв під час страйків. 
Скорее для того чтоб пассажиры не выходили(входили) в вагон в несанционированных местах в обход кондуктора. Или для вентиляции, ибо в тех краях такая влажность что любая вентиляция пойдёт на пользу.
 
Сергій_ПRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле [7][Ответить
[8] 2007-02-22 04:08> > Ґрати - місцеве ноу-хау для безпечної > роботи трамваїв
> під час страйків. 
> Скорее для того чтоб пассажиры не
> выходили(входили) в вагон в несанционированных местах в
> обход кондуктора. Или для вентиляции, ибо в тех краях такая
> влажность что любая вентиляция пойдёт на пользу.

Не можу не виє..нутися, але я інформацію не з пальців здобуваю.


 
Сергій_ПRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле [7][Ответить
[9] 2007-02-22 16:58> > Ґрати - місцеве ноу-хау для безпечної > роботи трамваїв
> під час страйків.  Скорее для того чтоб пассажиры не
> выходили(входили) в вагон в несанционированных местах в
> обход кондуктора. Или для вентиляции, ибо в тех краях такая
> влажность что любая вентиляция пойдёт на пользу.

Ось
"Um das Fahrpersonal vor Ausschreitungeng und Uebergriffen bei Unruhen zu schuetzen, wurden ab 1949 die Fenster der Fahrerstaende mit stabilen Gittern versehen. Die schwerster Unruhen 1949 fuehrsten zur Vernichtung von 15 Wagen, andere wurden schwer beschaedigt."
"Die Strassenbahn in Kalkutta", Ulrich Froeberg, Staedtverkehr, 3, S. 124-126, 1981.

Для захисту обслуговуючого персоналу під час громадянських бунтів, з 1949 року місце водія почали обладнувати ґратами. Під час найгірших бунтів 1949 року 15 вагонів було знищено, інші - сильно пошкоджено.

Хто знає німецьку краще, може доповнити мій переклад.
 
ТимофейRe: Трамваї Калькутти – подорож у минуле [7][Ответить
[10] 2008-08-06 18:33У коментарях Костаса до фотографій вже побачив _деяку кількість_ неточностей чи помилок. Зрозуміло, що об*єм праці був великий, "но всё таки!" :-))

І коли, до речі, сабж буде доступний повністю, та у стандартному вигляді?;) Якщо буде взагалі.
Тоді матиме сенс і підправити тексти.
 
KostasТрамваї Калькутти – друга подорож у минуле[Ответить
[11] 2009-02-12 23:41Настав час знову зайнятися Калькуттою. Знайшовся непоганий привід – цього разу ми з друзями побували там транзитом з Сиккіму на Андамани. Такий транзит тривав 3 дні, і припав якраз на Новий рік, тобто часу було відносно обмаль, але загалом достатньо, щоб покрити ті ділянки, що перебували на реконструкції протягом мого першого візиту. На цей раз повністю відмовився від такого способу пересування, як таксі (хоча я не зловживав ним і під час попередньої поїздки; їхні Амбасадори мені трошки затісні), і більшість ліній пройшов пішки. Приємно вразило те, що лінії, які я вважав закритими назавжди, тепер працюють після реконструкції, тобто вся північна частина системи вже діє (крім однієї ділянки). На реконструкції перебуває південна, тому якщо завітаєте туди десь років за два, то є великий шанс побачити всю систему. Може, й парк вагонів поповниться.

Маю зазначити, що Калькутта вже випередила Київ у плані реконструкцій, ну і десь знаходиться на одному рівні за темпами оновлення парку. Саме так – у місті з'явилися „нові” вагони № 506 та 545. Оскільки вони успадкували старі номери, то я думаю, що це дуже глибока модернізація. Ці вагони мають поліпшений дизайн (нарешті водій керує трамваєм сидячи!), з вікнами, але з системою управління рівня 1950-х – контролер a la МТВ-82 та дзвіночок для кондуктора. У салоні відносно модні сидіння, якісь трубочки попід стелею (можливо, для виведення повітря, бо на систему кондиціонування аж ніяк не схоже). Ага, ще є електронне табло (чомусь тільки ззаду), на якому нічого не видно, і написані усілякі дурниці замість корисної інформації. Тобто, все майже як у Києві.

Що стосується „калькуттських” оновлень на сайті, то тут почав з відносно найпростішого – трошки відео (правда, поки тільки з попередньої поїздки):
http://urbantransport.kiev.ua/ua_34.html
Особливо рекомендую те, що називається „Рух транспорту на розі Lenin Sarani & Rafi Ahmed Kidwai Rd.” Найближчим часом додам ще кілька сюжетів, вже з останньої поїздки.

Також намалював у нормальному вигляді схеми, у т.ч. здійснив спробу дати щось типу історичної схеми:
http://urbantransport.kiev.ua/ua_32.html

Зрозуміло, що з'явиться кілька нових галерей, існуючі будуть переведені на те, що Тимофій назвав стандартною версією. Додадуться фото з останньої поїздки, а також фото Стефана з березня 2007, які давно сидять у черзі. Але це трошки хоче часу, тому поки тільки посортував вагони за номерами. Вийшло 162 плюс ті два умовно нових, названі вище (їх треба шукати тут: http://urbantransport.kiev.ua/ua_246.html). Сам опис вагонів поки тільки у старій версії, з типами я все ніяк не розберуся, тим більше що вагони пронумеровані якимось хаотичним порядком. А поки я їх поділив за серіями:
http://urbantransport.kiev.ua/ua_240.html
 
0‒11 ]

Список тем | Создать тему ]


Новое сообщение   [Поддерживаются: <a><b><u><i><tt><pre><s><small><sub><sup>]

Автор:
Электронный адрес:
Тема сообщения:
 Отправлять ответы на указанный электронный адрес

SMForum v1.30 2011-11-16 © Stefan Mashkevich 2002‒2011