Памяти киевских трамваев:: Форумы::

КИЕВСКИЙ ТРАМВАЙНЫЙ ФОРУМ
История трамвая и других видов транспорта
Оффтопики здесь запрещены
Правила | ЧаВо | Новости ]

Список тем | Создать тему ]

0‒19 | 20‒36 | 37‒56 | 57‒76 ] [ Все сообщения ]

Я_RRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[57] 2006-09-13 18:02Стекла и новое сидение уже установлены
 
Я_RRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[58] 2006-09-14 01:15http://e.foto.radikal.ru/0609/286fdd9ffcf6.jpg (фото no_rem"a)
 
Я_RRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[59] 2006-09-14 01:23http://f.foto.radikal.ru/0609/78e1f97366b4.jpg - буквально через час после той фотки... :)
 
DANRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[60] 2006-09-14 01:30А светильники там будут люменесцентные?
 
AntonRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[61] 2006-09-14 02:19Нет, лампы накаливания
 
Вых.Re: Ретро начали барахолить... [Ответить
[62] 2006-09-14 09:51Я_R, денег еще собираете?
 
MaxyRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[63] 2006-09-14 11:43ага, присоединяюсь к вопросу
 
Я_RRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[64] 2006-09-14 15:19Деньги принимаются постоянно, ведь ежедневно что-то надо докупать и расходов будет еще очень много. До сих пор не тронута крыша, не отшкурен и не покрыт лаком салон и т.д.
Мой тел. 8-063-389-19-21, или 8-067-749-94-56 (ежедневно и круглосуточно :).
 
СаняRe: Ретро начали барахолить... [Ответить
[65] 2006-09-17 12:48Дякую вам,Я_R, за ремонт цього чудового вагону!Отримуєш задоволення під час поїздки!Добре,що є люди,яким небайдужа наша історія.
 
Я_Rнебольшая авария...[Ответить
[66] 2006-09-17 22:20Из-за того, что монтеры пережали переднее стекло, вчера оно успело треснеснуть. Завтра заднее стекло переставим вперед, а переднее склеим и поставим назад.
 
я_rRe: небольшая авария...[Ответить
[67] 2006-09-20 17:36http://www.kreschatic.kiev.ua/?id=2932&page=6

На колесах минулого...
Відновлений ретротрамвай після річної перерви вийшов у люди


Любов НЕЧИПОРЕНКО

“Хрещатик”

Він з’явився на Контрактовій площі в п’ятницю по обіді. Одразу, як закінчили його ремонт. Наче модель на подіумі, привертав до себе увагу, виблискуючи свіжою синьо-жовтою фарбою. Загравав задерикуватими дзвіночками, гуркотів на поворотах і приязно сигналив зустрічним авто і перехожим, які поглядали на вагон із цікавістю та заздрістю. Так після річної перерви київський ретротрамвай знову став до роботи.

Перші його гості — активісти Асоціації працівників музеїв технічного профілю. Чергове засідання пошуковці провели не за круглим столом і не в тісній аудиторії, а в трамвайному вагоні. Відтак не лише покаталися, а й послухали змістовну екскурсію, оглянули краєвиди, визначні місця й нові архітектурні споруди з вікон старовинного салону, обговорили проблему збереження пам’яток історії, науки й техніки. Більшість таких столичних раритетів розташовані на Подолі, де, власне, і відбулася цікава мандрівка директорів музеїв київських підприємств.

Маршрут розпочався, нагадаю, з Контрактової площі. І саме тут одразу з’явилися охочі покататися на ретротрамваї. Оригінальна конструкція, яскраві таблички, незвичайної форми вікна й двері — все це, мабуть, так сподобалося студентам, що вони довго вмовляли вагоновода Григорія Дугу за окрему платню впустити їх до вагону. Однак довелося відмовити, адже машина вийшла на колію вперше після ремонту...

На вулиці Братській ми зустрічали чимало здивованих і зачарованих поглядів малечі. Дівчата вітали старенький вагон і посилали навздогін повітряний поцілунок. Перша зупинка — на Поштовій площі, звідки 1 червня 1892 року розпочав рух перший київський трамвай.

Найкращими краєвидами милувалися на Набережному шосе. А водії “мерседесів”, “тойот”, “шкод” і “жигулів”, певне, заздрили, що вагон може рухатися швидко і безперешкодно (адже тут, як завжди в години пік, була автомобільна пробка)...

Наступна зупинка — якраз навпроти пам’ятного знака засновникам Києва в Наводницькому парку. Сюди погожого осіннього дня з’їхалися фотографуватися численні пари молодят. Було чимало охочих увічнити себе і своїх друзів на тлі старовинного салону. А дехто навіть довго знімав на відеокамеру елегантний вагончик, забувши про наречених. Навкруги море квітів, різнокольорових повітряних кульок, вишукані сукні гарненьких дівчат, дорогі автомобілі представницького класу. І серед цієї сучасної суєти — гість із минулого: наш ретро-трамвай.

Власне, це найпопулярніший у київських туристів маршрут. Так нині курсує трамвай №5. Замовляють також і екскурсію в Пущу-Водицю. Вже десять років водієм ретровагону служить Григорій Дуга. Прийшов на роботу до Подільського депо в 1976-му. Працював і на колійно-мийному і на трамваї-снігоочиснику, був вагоноводом на 19-му маршруті. Нині вже півроку, як став пенсіонером, але поки що не збирається на заслужений відпочинок. Та й робочий графік найбільше влаштовує: ретротрамвай виїжджає на лінію у вихідні. У вечірні години, коли темніє, машину на лінію не випускають. Оскільки не оснащена спеціальними світловими сигналами.

Григорій Денисович каже, що відновили вагон завдяки ентузіастам. Звісно, в ремонті брали участь майстри депо, підсобили й фахівці “Київпастрансу”. Але найбільше зусиль доклали п’ятеро активістів “Комітету порятунку трамвая” — громадської організації, яка діє в Києві вже кілька років поспіль. Як розповідає директор музею історії “Київпастрансу” Лідія Лівінська, кияни Єгор Авраменко, Денис Ярошенко, Антон Кочуров, Євген Гура, Денис Волотовський не працюють у транспортній галузі. Вони у вільний від основної роботи час приїжджали в депо, мили, чистили фарбували вагон. За власні гроші придбали і самі ж встановили стілець для водія, дерев’яні поручні, нові плафони. А ось за зовнішній дизайн взявся керівник однієї зі столичних рекламних агенцій Сергій Хоменко. Всі написи, таблички оформили за його кошт.

За словами начальника відділу безпеки руху Подільського депо Євгенія Бубликова, це перший ремонт ретротрамвая. Умільці створили його в 1989 році зі старих запчастин. Але за ескізами зразка 1892-го. Отже, нині довелося відновити і ходову частину. Оскільки перше випробування відреставрованого вагона минуло вдало, то відразу ж у нинішні вихідні виконували перші замовлення. В суботу возили групу екскурсантів до Пущі-Водиці. На прохання юнаків та дівчат зупинилися в лісі: погуляли і навіть грибів назбирали. А ось у неділю ретровагон став сюрпризом для молодят. Наречена запропонувала своєму судженому розпочати весільну подорож у Києві. Розповідають, жених був у захваті і від оригінальної ідеї, і від побаченого.
 
СаняRe: небольшая авария...[Ответить
[68] 2006-09-20 22:12Гарно написано! ДЯКУЄМО УСІМ ВАМ ЗА ЦЕЙ ТРАМВАЙ!!!
 
NickRe: небольшая авария...[Ответить
[69] 2006-09-20 23:32>>А ось за зовнішній дизайн взявся керівник однієї зі столичних рекламних агенцій Сергій Хоменко. Всі написи, таблички оформили за його кошт.
Это так и есть?
 
СвязистRe: небольшая авария...[Ответить
[70] 2006-09-21 08:15>Это так и есть?

нет
 
Я_RRe: небольшая авария...[Ответить
[71] 2006-09-21 09:17Деревянные щиты за счет депо, краска за счет нас, а надписи за счет нас, но с 80% скидкой
 
MishaRe: небольшая авария...[Ответить
[72] 2006-09-22 17:44Segodnyashniy material v GPK yavlyaetsya oshibkoi zhurnalista I budet ispravlen.
 
Я_RRe: небольшая авария...[Ответить
[73] 2006-09-23 19:19http://eltransport.in.ua/retro.html - обновил
 
AMYRe: небольшая авария...[Ответить
[74] 2006-10-18 14:29почитайте комментари на паровозе
http://parovoz.com/newgallery/index.php?ID=47879&LNG=RU

красота - вещь сугубо субъективная :(
 
ВладRe: Цікаво...[Ответить
[75] 2006-10-18 23:05Цікаво, а що Київ не має коштів для відновлення вагону, це ж наша історія? Будувати станції у лісі можна, а вагони ремонтувати - ні?
 
АлексейRe: Срочно нужны деньги на восстановление вагона! [14][Ответить
[76] 2009-10-02 17:16Люди помогите пожалуйста, уже не знаю куда обратиться.
Нужно сделать маме операцию, она после инсульта, сказали, что можно ещё немного восстановить.
Уже не знаю куда обратиться. я у неё один и мне нужна помощь. Может просто хоть каждый кто у видит по 10р или кто скока сможет положит на кошелёк, или кто-то сможет занять года на два 300т.р буду очень благодарен. живём в Новосибирске.
вот номер кошелька 41001459868928. Спасибо всем большое за понимание и поддержку.
 
0‒19 | 20‒36 | 37‒56 | 57‒76 ] [ Все сообщения ]

Список тем | Создать тему ]


Новое сообщение   [Поддерживаются: <a><b><u><i><tt><pre><s><small><sub><sup>]

Автор:
Электронный адрес:
Тема сообщения:
 Отправлять ответы на указанный электронный адрес

SMForum v1.30 2011-11-16 © Stefan Mashkevich 2002‒2011